KadraKadraKadra

Dłużniewska.JPG

Katarzyna Dłużniewska-Łoś

Nauczycielka języka hiszpańskiego w gimnazjum i liceum

Iberystka. Absolwentka 2 SLO. Uczę hiszpańskiego z zapałem, a szkoła jako miejsce pracy jest dla mnie swego rodzaju sportem ekstremalnym (lubię to!). 1/4 życia spędziłam na warszawskiej Iberystyce, prowadząc zajęcia z krytyki przekładu literackiego, powstał też z tego doktorat. Przez kilka lat zaangażowana byłam w autorski językowy projekt edukacyjny dla małych dzieci – stworzyłam i prowadziłam centrum językowe oparte na koncepcji early language immersion. Zawsze miałam słabość do zabaw z językiem – ostatnio przetłumaczyłam książkę Alpha Bravo Charlie Sary Gillingham o kodach sygnałowych na morzu. Jeśli mowa o morzu, to za jedno z największych zaskoczeń ostatnich lat uważam to, że zaczęłam uprawiać sporty wodne - windsurfing i wakeboard. Gdybym nie była tym, kim jestem, mieszkałabym na plaży i nie rozstawałabym się z deską.