KadraKadraKadra

Strucki.jpeg

Zbigniew Strucki

Nauczyciel historii w gimnazjum i liceum

Z PTTK-owskiej dumy przyzwyczaiłem się przedstawiać jako "przewodnik i nauczyciel", choć oczywiście moje obecne priorytety są inne. Uczę historii we wszystkich klasach gimnazjum, dwóch klasach PreIB i prowadzę dwie grupy zmierzające do matury. Sprawia mi to sporo radości, tym bardziej, że mogę zabierać swoje kolejne klasy na liczne wycieczki po Warszawie i jej okolicach. A taka historia w terenie i zabytkowych wnętrzach to najlepsze, co można robić w tej dziedzinie. Jestem od lat członkiem Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych przy Oddziale Międzyuczelnianym PTTK w Warszawie. Uzupełniają to uprawnienia przewodnika miejskiego, beskidzkiego i pilota wycieczek. Staram się na miarę swoich skromnych możliwości podtrzymywać przy życiu sztukę krajoznawstwa, i w szkole, i poza nią. W szkole bywam również trenerem kreatywności, a obecnie zajmuję się tą stroną internetową. Od roku 2016/17 prowadzę sportowy fakultet turystyczny. O, tyle o mnie.