PrzedmiotyPrzedmiotyPrzedmioty

Przedmioty

 

W naszej szkole uczymy: 

 

 

Edukacja dla bezpieczeństwa w gimnazjum

Niewiele jest tak cennych umiejętności, jak ta ratująca życie drugiemu człowiekowi.

Filozofia w gimnazjum

Korzystając z tego, że nie istnieje podstawa programowa z filozofii dla gimnazjum, w naszej szkole przez jedną godzinę w tygodniu uczymy sztuki krytycznego i zaangażowanego myślenia. Analizujemy eksperymenty psychologiczne, gramy w gry ekonomiczne, przyglądamy się modelom etycznym. Od czasu do czasu debatujemy, od czasu do czasu piszemy eseje. Zazwyczaj dobrze się bawimy. Historią filozofii zajmujemy się na zajęciach dodatkowych w gronie osób szczególnie nią zainteresowanych.

Geografia w gimnazjum

W naszym gimnazjum uczymy geografii po dwie godziny tygodniowo w każdej klasie. Tak samo jak w przypadku wielu innych przedmiotów wychodzimy też z geografią poza szkołę - elementy jej programu rozwijamy na wycieczkach, między innymi na Mazurach.

Historia w gimnazjum

Historia est magistra vitae, jak rzekł Cyceron. Jakże moglibyśmy polemizować z tak wielkim mówcą! Wspólnie przyglądamy się historii Polski i Świata podczas dwóch lekcji tygodniowo. Oprócz tego jeździmy i chodzimy na dużo historycznych wycieczek, co ułatwia fakt, że jeden z nas jest przewodnikiem turystycznym. Korzystamy z podręcznika "Podróże w czasie" Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego.

Język angielski w gimnazjum

Wysoki poziom nauczania języków obcych był dla nas zawsze bardzo ważny. Nasi uczniowie mają 5 godzin angielskiego w każdej klasie. Niestety, już nigdy nie odbędzie się wyjazd klas 2 gimnazjum do Londynu.

Matematyka w gimnazjum

Matematyka w ostatniej trzeciej klasie likwidowanego (niestety) gimnazjum jest obecna w wymiarze 5 godzin tygodniowo. Uczymy wg programu Matematyka z plusem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w różnych konkursach : Olimpiada Matematyczna dla Gimnazjalistów, Kuratoryjny Konkurs z Matematyki, Kangur Matematyczny, konkurs Olimpus osiągając niemałe sukcesy.

Wiedza o społeczeństwie w gimnazjum

Bez wiedzy o społeczeństwie nie ma świadomych obywateli, a to ich chcemy wychować.